Autowash özel kimyasallarıyla boya yüzeyindeki UV ışınlarının vermiş olduğu zararlar, fırça çizikleri, su lekeleri, asit yağmurlarının oluşturduğu lekeler,  çamur çizikleri, portakallaşma ( pütür yüzey ), zift, haşere kalıntıları temizlenerek  mat görüntünün yerine ıslak, parlak ve yeni görünüm sağlandığı sistemdir.

Autowash Boya Yüzeyi Temizleme, Parlatma ve Koruma Sistemi

1 - Aracınız dışındaki toz ve çamur gibi kaba kirlerden arındırılması için özel cilalı köpüklü fırçasız yıkama ürünümüz ile yıkanır.

2 - Yıkama ile çıkarılması mümkün olmayan  su lekeleri, asit yağmur lekeleri, zift, bina boyası, çimento, kireç vb. kalıntıları özel ürünlerimiz ile boya yüzeyine kesinlikle zarar vermeden temizlenir.

3 -  Polisaj Makinası ve Özel Süngerleri ile aracınızın boya yüzeyindeki fırça çizikleri, çamur çizikleri, kılcal çizikler, tırnağa gelmeyen derin çizikler, sürtmeden oluşan çizikler ve pütürleşmeler çizik giderici ürünlerimiz ile temizlenir.

4- Özellikle koyu renk araçlarda daha çok görülen harelenmeler özel hare giderici ürünümüz ile polisaj makinası kullanılarak boya yüzeyi pürüzsüz bir hale getirilir.

5- Özel cila ürünümüz ile pürüzsüz hale getirilen boya yüzeyi polisaj makinası  ve özel cila süngeri kullanılarak  mat görüntünün yerine ıslak, parlak ve yeni görünüm sağlanılır.

6- Boya yüzeyinin ıslak, parlak ve yeni görünümünü uzun süre koruması için sentetik koruyucu wax ürünü uygulanır.

7 – UV güneş ışınları, asit yağmurları, çamur, zift, haşere kalıntıları vb. etkenlere karşı koruma altına alabilmek için özel boya koruma ürünümüz uygulanır.

      Autowash Boya Yüzeyi Temizleme, Parlatma ve Koruma Sistemi  işlemi ortalama 3 – 4 saat sürede yapılır.